העתיד של עולם הלוגיסטיקה מתחיל עכשיו! והוא הולך להיות רובוטי

השנה היא 2040 ושני רובוטים יושבים בבאר. הברמן (כמובן שגם הוא רובוט) מגיש להם משקאות בלי הפסקה, עד שרובוט אחד פורץ בבכי ומחליט לספר שפיטרו אותו מהמחסן הלוגיסטי שעבד בו כי אמרו לו שגם בנאדם יכול לעשות את העבודה שלו. אם בסוף שנות ה-90' ובשנות ה-2000' המוקדמות עוד התרשמנו מרובוטים שיכולים להזיז זרוע, היום אנחנו בתחילת עידן האפשרויות הבלתי נגמרות בכל מה שנוגע ליכולות הרובוטים.

הם כבר לא רק זזים מהר ומרימים משקלים כבדים, אלא פועלים ע"פ רמות דיוק שקשה לנו כבני אדם לתפוס. אם רובוט במחסן לוגיסטי צריך להגיע למדף 23 בשורה B בשעה 14:47:23 הוא יהיה שם בדיוק בזמן, ואם הסנסורים שלו שמחוברים למערכות אוטומציה יזהו כי בשעה זו יהיה עומס של רובוטים במעבר B כי התקבלו עשרות הזמנות של המוצר שנמצא שם הוא יצא קודם או יעביר את המשימה לרובוט אחר.

מדוע זה כל כך חשוב? כי שוק האיקומרס מתפוצץ! ע"פ הערכות עד סוף 2019 כ-25% אחוזים מאוכלוסיית העולם יקנו אונליין. אם ניקח בחשבון שרק קצת יותר מ-50% מאוכלוסיית כל העולם מחוברת לרשת, נבין עד כמה הנתון הזה משמעותי.

1 מכל 2 אנשים שמחובר לרשת קונה אונליין והם דורשים שמה שהם הזמינו יגיע עכשיו. התחרות גדלה, מחיר המוצרים יורד וכדי להישאר רווחים חברות לוגיסטיקה עם מחסנים ידניים מעסיקות עובדים תחת דרישות לא הגיוניות של זמן ליקוט ואריזה.

מנגד, רובוטים כמו של חברת הסטארטאפ הישראלית cajasystems עובדים 24/7 וצריכים הפסקת טעינה רק פעם אחת ה-8 שעות. הם נעים במהירות של בין 1.5-3.5 מטר לשנייה (תלוי בסוג) ויכולים לשאת משקל של עד 30 ק"ג.

בחברת cajasystems מתגאים בכך שהם יכולים להפוך מחסן לוגיסטי לאוטומטי בתוך 24 שעות! זוהי רק דוגמא קטנה לסיבה שנפח השוק של הרובוטים הלוגיסטיים צפוי להגיע ל-22 ביליון דולר עד שנת 2021.

וסביר להניח שאז כבר נראה גם יותר ויותר רובוטיים שפותרים את בעיית ה-"מייל האחרון" שכל כך מאפיינת את עולם השילוח. בשורה התחתונה, אם היה זמן טוב להיכנס לעולם הרובוטים הלוגיסטיים הוא היה עכשיו. ומה בנוגע לרובוט המובטל שלנו משנת 2040? הוא מוצג במוזיאון.

רוצים להיות תמיד ב-control על התפתחויות חדשות בעולם שרשרת האספקה? הירשמו לניוזלטר ואנחנו כבר נדאג לעדכן אתכם!

זה הזמן להיות ב-Control

הרשמה למושב ״אוטומציה בשרשרת האספקה״

עלות השתתפות 175₪ כולל מע״מ - הנחה בלעדית למוזמני Fritz

איך תרצה לשלם