מזון למחשבה: איך ניהול יעיל של שרשרת האספקה יכול לתרום לשיפור משבר המזון העולמי

670 מיליון בני אדם הולכים לישון רעבים. הנתון הזה מאוד מפתיע והופך לנורא מתסכל כששומעים שבמדינות מתועשות 40% מהמזון נהרס או מתקלקל בשלב הקמעונאי או הצרכני. גם הנתונים בישראל לא מעודדים. 1.8 מיליון אזרחים במדינה סובלים מחוסר ביטחון תזונתי. חלק מנתון מבהיל זה ניתן להסביר בכך שאובדן המזון בישראל עומד על לא פחות מ2.5 מיליון טון בשנה. בדו"ח הOECD מדורגת ישראל במקום השני בבזבוז מזון. בזמן שקראתם את הפסקה הזו מתו בעולם לפחות 8 אנשים מרעב או מחלות שקשורות לרעב.

כשקוראים את הנתונים האלו, המחשבה הראשונה שעולה היא כיצד כל כך הרבה אוכל נזרק ועדיין יש מיליוני רעבים בעולם. החשבון פשוט, אוכל שחסר לרעבים נזרק על ידי השבעים.

זה מתרחש באופן טבעי. נסו להיזכר מתי בפעם האחרונה באמת סיימתם את כל האוכל שלכם מהצלחת ובאיזו תדירות השלכתם אל האשפה מצרכים שעוד לא פתחתם. הרגלי הצריכה היומיומיים שלנו מעידים מעל כל ספק שהפסקנו להעריך מזון. השמירה על צריכה נבונה והגיונית מזמן כבר לא בראש מעייננו.

אובדן המזון הוא לא רק תוצאה של צריכה אישית לא נכונה. המון אוכל נזרק עוד לפני, "בין החווה לצלחת". שרשראות האספקה של רשתות המזון הן המנוע של צריכת המזון בכל העולם

אם כך, איך יכולות חברות המזון והלוגיסטיקה לשפר את המצב ולגרום לכך שפחות אוכל ייזרק לפח?

רשתות המזון באמצעות מערך לוגיסטי רחב היקף חייבות להיות זמינות ונגישות ליצרנים. הקשר בין היצרן למשווק הוא קריטי כי אם נוצר עיכוב או חוסר תיאום בשלב הזה, היצרנים נאלצים להיפטר מהמלאי שלהם.

בשרשראות האספקה של רשתות המזון כל דקה חשובה. משאית שלא יצאה בזמן עלולה לגרום בסופו של יום לזריקת סחורה לפח. העברת פעילויות לוגיסטיות פנימיות למיקור חוץ תאפשר גמישות רחבה יותר ותפחית מהעומס ומהאחריות הלוגיסטית של חברות השיווק.

בנוסף, שיתוף פעולה בין עמותות שפועלות למען נזקקים ולבין חברות המזון מונע באופן ישיר בזבוז מזון. שיתוף הפעולה חייב להיות מבוסס על תיאום בין החברות, כדי להגדיל עד כמה שניתן את כמות המזון שמועברת אל העמותות. זהו השלב האחרון בשרשרת האספקה בו יכולות רשתות המזון להציל עוד אוכל לפני שהוא מגיע לפח.

רשתות המזון יכולות להשתמש במשטחים ייחודיים שמאריכים את חיי המדף של המוצרים גם בשלב האחסון במרכזים הלוגיסטיים ולא פחות חשובעל המדפים בסניפים. יתרה מזאת, כחלק משדרוג שרשרת האספקה של הרשתות, באפשרותן של רשתות המזון להציע ללקוחות שלהם אריזות מיוחדות ששומרות על המזון בעת שהוא מגיע אל המזווה של הצרכן בבית.

חברות המזון פועלות על פי כל הכללים והתקנים של אחסון והובלה בטמפרטורות נכונות, אך עדיין אוכל נזרק כי הוא לא אוחסן בטמפרטורה הנכונה ולכן סנסורים לניטור של טמפרטורה, לחות ותנאי אחסנה יהוו פתרון הולם לבעיה.

השעון מתקתק. עם קצב הצריכה שהולך וגובר ואובדן המזון העולמי, עד שנת 2050 לא יישאר בעולם אוכל. לטובת חברות המזון עומדים כל הפתרונות הטכנולוגיים והלוגיסטיים לצמצם משמעותית את זריקת המזון. בעזרת יצירתיות, יעילות ואמון בין כל הגורמים בשרשרת האספקה התוצאות יגיעו ונוכל לראות שיפור במשבר המזון העולמי.

רוצים להיות תמיד ב-control על התפתחויות חדשות בעולם שרשרת האספקה? הירשמו לניוזלטר ואנחנו כבר נדאג לעדכן אתכם!

זה הזמן להיות ב-Control

הרשמה למושב ״אוטומציה בשרשרת האספקה״

עלות השתתפות 175₪ כולל מע״מ - הנחה בלעדית למוזמני Fritz

איך תרצה לשלם