תהליכים אוטומטיים בשרשרת האספקה: זאת לא המטרה, אלא הדרך

דמיינו כיצד יראה העולם כאשר תהליכים אוטומטיים ישתלטו לגמרי על שרשרת האספקה; לאחר קבלת הזמנה, מדפסות תלת-מימד ידפיסו את המוצר ע"פ דרישה פרסונלית, רובוטים יאספו, יארזו ויטעינו את משאית השילוח האוטונומית שתצא לדרכה לפי נקודות יעד מוגדרות מראש ושם יחכו רחפנים שיחלקו את המוצרים עד היעד הסופי – הצרכן.

אפשר לדבר בלי סוף על נתונים של חסכון בזמן וכסף שפתרונות אלה מייצרים, כבר היום, אבל עבור מרבית העסקים בעולם, להגיע לאוטומציה מלאה נתפס כיעד לא ריאלי ובצדק.

בדיוק בגלל זה צריך להסתכל על תהליכי אוטומציה כדרך להגדיל את נפח הפעילות ולא כמטרה.

כלומר, אפשר להתחיל ממש בקטן, למשל: רק עם מערכות אוטומציה לניהול רכש והזמנות, מערכות לניהול מלאי ומעקב משלוחים ובשלב מתקדם יותר לעבור לרובוטיים אוטומטיים לאיסוף. כלומר, ללמוד "לזחול" בעולם האוטומציה ורק אחר כך להתחיל ללכת ולרוץ.

כדי להבין מהם הפתרונות האוטומטיים שהעסק יכול להניב מהם רווח כבר בטווח הקצר, חשוב למפות את כל הסגמנטים לאורך שרשרת האספקה  ולראות מהו הסגמנט שיש בו את כמות תעבורת המידע הגדולה ביותר או מהו הסגמנט הכי פחות רווחי ואליו להכניס את מערכות האוטומציה. אגב, יש מערכות אוטומציה שיודעות להשתלב במערכות קיימות ולא נדרשת אופרציה מורכבת של הטמעה ושינוי של מערכות ניהול בסגמנטים שכן עובדים טוב.

הגישה אף פעם לא צריכה להיות של "להיות או לחדול" – או ששרשרת האספקה שלי עוברת לאוטומציה מלאה או שלא.

התחום שבין לבין הוא הרבה יותר גדול מנקודות הקצה. חשוב לזכור כי עם השנים הטכנולוגיה עוד תתפתח, השוק הצרכני ישתנה וגם הצרכים של העסק.

לכן, פתרונות נקודתיים של אוטומציה מאפשרים שיטת עבודה agileהמאפשרת לבצע שינויים מהירים לנוכח קצב השינויים המטורף של העידן הטכנולוגי. בקיצור, תהליכים אוטומטיים הם הדרך ולא המטרה.

רוצים להיות תמיד ב-control על התפתחויות חדשות בעולם שרשרת האספקה? הירשמו לניוזלטר ואנחנו כבר נדאג לעדכן אתכם!

זה הזמן להיות ב-Control

הרשמה למושב ״אוטומציה בשרשרת האספקה״

עלות השתתפות 175₪ כולל מע״מ - הנחה בלעדית למוזמני Fritz

איך תרצה לשלם