כיצד העלמותו של סוכן הנסיעות קשור לעולם שרשרת האספקה?

בזכות המהפכה הדיגיטלית הזמנת טיסה אונליין הפכה להיות כל כך פשוטה שהיא מייתרת את סוכן הנסיעות.

אז מתי קבלת הצעת מחיר בעולם השילוח תפסיק להיות מעמסה בירוקרטית?

 

יוצאים לחופשה בחו"ל? מעולה! השוואת מחירים של כרטיסי טיסה, מלונות ורכבים ברחבי העולם הפכה להיות כל כך נגישה ופשוטה בעידן הדיגיטלי.

אתרים כמו 'סקייסקנר' מופעלים בעזרת מנוע Metasearch ששואב נתונים מכל אתר אפשרי ומספק לנו השוואה מהירה ומציע חלופות. טס לארה"ב ולא אכפת לך לעשות קונקשן של 8 שעות בהמבורג? תוכל לחסוך 100 דולר.

רוצה להזמין טיסה 6-8 חודשים מראש? תוכל לחסוך לא מעט כסף על ידי שריון מוקדם של הכרטיס. בקיצור? מי צריך את סוכן הנסיעות.

אז מדוע רק עכשיו אנחנו מתחילים לראות פלטפורמות להצעות מחיר דיגיטליות-אונליין בעולם שרשרת האספקה? התשובה נעוצה בעובדה כי בניגוד להזמנת טיסה כצרכן פרטי, עולם השילוח והמשלוחים הכבדים בפרט הוא הרבה יותר מורכב.

השילוח מורכב מכמה סגמנטים, הוא יכול להיות אווירי או ימי וכולל עלויות של רשויות מיסים ומכס ומספר רב של גורמים.

אבל בדיוק לכאן נכנסות הטכנולוגיות של מנועי Metasearch שמפלחים כמויות אדירות של נתונים בעולם ה-BIG DATA ומערכות UI ו-AI שיודעות להציע חלופות לא רק על בסיס מחיר, אלא גם על פי משקלי מטען, דחיפות ושיקולים נוספים.

מערכות הצעת מחיר דיגיטליות שואבות נתונים מספקי שילוח ותובלה שונים ומשכללות את כל הנתונים כדי שנוכל לקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבורנו. כמו כן, המערכות יודעות גם לקחת הצעות מחיר שהתקבלו מספקים שונים בעבר ולהתריע אם המחיר גבוה מדי ביחס לסוג השילוח, לתאריך ההזמנה והיעד. בואו נסביר בעזרת דוגמא. מחלקת הרכש של חברת הייטק ביצעה הזמנה של מכולה במשקל 2 טון שמכילה חלקי חילוף למכונות פס הייצור.

חלק מחלקי החילוף הם לשימוש מיידי כיוון שהמכונה מושבתת וחלק אחר הם לגיבוי עתידי. בממוצע, עלות של שילוח אווירי גבוהה פי 4 משילוח ימי ולכן המערכת יכולה להציע לחלק את המשלוח – מה שדחוף למחר יגיע בשילוח אווירי ומה שפחות דחוף יגיע דרך הים.

כלומר, חסכון בעלויות השילוח בזכות חלוקה חכמה בין המטענים ורמת הדחיפות שלהם.

אז כמה זה חוסך? מצאנו עבורך דוגמא מעניינת! ZALORA שנחשבת לאחת מחברות ה-eCommerce הכי גדולות בצפון אסיה עברה הסבה לאוטומציה של הצעות מחיר והזמנת שילוח דרך חברת flexport וחסכה רק מעצם המעבר כ-30% בעלות המשלוחים ובכל הזמנה נחסכו בין 5-6 מיילים (החברה מוציאה אלפי משלוחים ביום!) חשוב לציין כי ZALORA עובדת בפריסה גדולה ויש לה עשרות נתיבי שילוח ברחבי אסיה.

כלומר, המערכת יכולה לאתר, לנהל ולהזמין שילוחים גם כאשר הנתיב הוא מורכב ומשתנה בין הזמנה להזמנה. בפועל, התהליך התאפשר בזכות העובדה שכל מערכות החברה (ספקים, שילוח, אחסון, רכש וכו') עברו להתנהל תחת תוכנת ניהול מתקדמת אחת שמספקת שקיפות ובקרה לכל אורך שרשרת האספקה. כך שהכול מתעדכן אצל כולם אונליין והמעקב והניהול הופך לפשוט ואמין יותר.

הצעות מחיר דיגיטליות יוטמעו בעתיד הקרוב גם במערכת Fritz Control  ואם תוסיפו לזה את השליטה המלאה והמעקב בזמן אמת אחרי כל הסגמנטים בשרשרת האספקה, תבינו כי המהפכה הדיגיטלית שנראית לנו טריוויאלית בחיי היומיום מגיעה גם לעולם שרשרת האספקה.

בשורה התחתונה? חשוב לזכור כי אנחנו בעיצומו של עידן בו סחר גלובאלי ורכישות מקוונות תופסים תאוצה ויגיעו לגבהים שלא דמיינו. לכן השליטה הדיגיטלית בכל סגמנט לא רק תייעל את תהליכי העבודה באופן משמעותי, היא תהפוך לכלי עבודה נחוץ שלא ניתן להסתגל בלעדיו למהפכה הטכנולוגית.

רוצים להיות תמיד ב-control על התפתחויות חדשות בעולם שרשרת האספקה? הירשמו לניוזלטר ואנחנו כבר נדאג לעדכן אתכם!

זה הזמן להיות ב-Control

הרשמה למושב ״אוטומציה בשרשרת האספקה״

עלות השתתפות 175₪ כולל מע״מ - הנחה בלעדית למוזמני Fritz

איך תרצה לשלם